Nebankovní půjčka

Je půjčka mimo banku bezpečná? Na to jsme se ptali desítky lidí. Odpovědi byli různorodé. Také se odrážely na tom jaké mají lidé s půjčkami zkušenosti. První skupina lidí tvrdila, že by si nikdy nepůjčili. Jednoduše nemají rádi, ten pocit, že někde dluží. Druhá skupina odpověděla, že nebankovní půjčka může být bezpečná, ale záleží na tom jakého poskytovatele si vybereme. Posledně dotázaní nám sdělili, že půjčku momentálně splácí a nemají s tím žádné problémy.

Podmínky v bance a mimo ni

Pokud se rozhodneme půjčit si v bance měli bychom se připravit na rozdílné požadavky než když si půjčíme u nebankovní společnosti. V bankovních institucích půjčí zásadně těm, u kterých si budou jistí, že budou schopni celou půjčku včas splatit. Určena je především pro klienty, kteří jsou zaměstnáni na plný úvazek déle jak 3 měsíce a na dobu neurčitou. Také zde hraje roli výše příjmu, ale pokud spadáte do této kategorie máte nejvyšší šanci peníze získat. Také bychom neměli zapomenout no to, že nesmíte být veden v registru dlužníků Solus ani v jiných negativních registrech. Pokud jste v insolvenci nebo je na vás uvalena exekuce tak jste bohužel také bez šance.

Nebankovní půjčka

Půjčka bez banky nebo takzvaná nebankovní půjčka je pro klienty, kteří do jisté míry nesplňují nároky bank. Úvěr můžete získat i když jste ve zkušební době nebo pouze na brigádě. Mnoho společností také nenahlíží do registru dlužníků. Tomuto druhu půjček se zkráceně říká půjčky bez registru. Častými žadateli jsou maminky na mateřské dovolené, důchodci, ale i studenti.

Nebankovní půjčka zaznamenala velký pokrok. Díky velkému počtu poskytovatelů si vybere opravdu každý. Mnoho lidí tvrdí: nikde mi nepůjčí. Těm radíme vyzkoušet zprostředkovatelé, kteří spolupracují s více poskytovateli. Stačí vyplnit jeden formulář, můžete získat více nabídek a poté si vybrat. Ušetříte tím mnoho času vyplňováním desítky žádostí všude možně. Zásadně se vyhýbejte placení poplatků předem.

Kdy si nepůjčovat?

V některých situací je lepší se uskromnit a raději si nepůjčovat. Které to jsou? Půjčka ne věci, které nepotřebujeme. Stále více lidí financuje spotřebiče formou drahých úvěrů, což je zbytečné. Na takovéto věci si dokážete našetřit sami. Moření staré půjčky další půjčkou. Na to velký pozor velmi snadno se můžete dostat do velkých problémů. Pokud máte více půjček snažte se získat konsolidaci půjček, takzvané sloučení půjček do jedné a výhodnější. Dalším nešvarem je půjčka na dovolenou nebo na vánoční dárky. Pokud nemáte stálý příjem tak to také nedoporučujeme. Pozor na zástupce firem, kteří na vás budou naléhat, aby jste podepsali.


Jak si vybrat půjčku?

Nebankovní půjčku bychom měli zvolit až potom, co nás odmítli v bance, protože ve většině případech je půjčka v bance výhodnější. Pokud potřebujete pouze malý obnos do 10 000 Kč můžete využít akcí typu první půjčka zdarma. U vysokých úvěrů vybírejte velmi opatrně. Měla vás zajímat výše úrokové sazby a přibližné RPSN. Dobu splatnosti si promyslete, berte na vědomí, že čím déle budete splácet tím více zaplatíte. Nejlepší možností je, když je možné půjčku předčasně splatit bez jakýchkoli poplatků. Některé společnosti vám vypůjčí pouze tehdy pokud budete ručit nemovitostí nebo pozemkem. Najděte si recenze a hodnocení na více webech pomůže vám to při výběru.

A co smlouva?

Předtím než získáte peníze by vám měla být doručena smlouva. Existuje několik možností jak ji podepsat. Tou první je, že se dostavíte na pobočku společnosti a podepíšete ji přímo na místě. Pokud je to pro vás příliš daleko nebo se nemůžete dostavit může vám být zaslána na email. Vy ji vytisknete podepíšete a pošlete poštou zpět. To vám také nevyhovuje? Některé nebankovní společnosti nabízejí, že k vám domů dorazí kurýr. U malých půjček je možné podepsání smlouvy elektronicky. Je pouze na vás jakou možnost si vyberete každopádně si veškeré dokumenty dostatečně pročtěte, aby vás nebankovní půjčka nezaskočila. Čím dál více férových společností se snaží dělat smlouvy přehledné a srozumitelné.

Jaká nebankovní půjčka rozhodně ne

Dávejte si pozor na pochybné inzeráty na internetu a hlavně v různých časopisech. Velmi často se stává, že lidé naletí podvodníkům. Je to z velké části způsobené tím, že jsme už zoufalí a hledáme jakékoli řešení. I když je to opravdu velmi těžké snažte se zachovat chladnou hlavu. Může vám pomoci nezisková organizace nebo například KRUK, který poskytuje odkup pohledávek nebo právní služby. Stále buďte na pozoru i společnosti, které nabízí oddlužení si mohou účtovat velmi drahé poplatky.

Nebankovní půjčka na ruku nebo na účet?

Získání peněz přímo na účet je v dnešní době oblíbenější a v některých případech i mnohem rychlejší způsob. Samozřejmě jsou lidé, kteří účet nemají. Z důvodu, že si ho nemohou založit z důvodu exekuce na plat. Používají účty příbuzných a nebo si vytvářejí dětské účty. Pozor, pokud chcete získat rychlou půjčku na účet, který není váš není to u 99% společností možné. A co půjčka na ruku neboli na poštovní poukázku? Čím dál méně poskytovatelů vám nabídne tuto možnost. Tyto půjčky jsou zpravidla mnohem dražší.

Nebankovní půjčka od lidí pro lidi

Tím nemáme namysli P2P půjčky, ale to, že se jedná pouze o službu. Ve městě máte několik kadeřnictví, které poskytují ostříhání za  různé ceny a je jen na vás jaké si vyberete. S půjčkou je to víceméně stejně. Vyberte si pouze takovou nabídku, která vyhovuje vám a nenechte se do ničeho tlačit. Rychlá nebankovní půjčka by měla být služba, která vám opravdu pomůže. Mnohdy se lidé dostanou do potíží vlastním zaviněním. Laxnost a nezodpovědnost k plnění finančních závazků je velmi nebezpečná. Bohužel je v České republice velmi malá finanční gramotnost a na to řada občanů doplácí.

 

Máte zájem o půjčku?

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © Microcredit.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.