V posledních pěti letech je nejoblíbenější půjčkou na trhu takzvaná krátkodobá půjčka nebo mikropůjčka. Čím se vyznačuje? Vyplatí se? A mnoho dalšího se dozvíte v tomto článku.

Kde se vzaly?

Tento typ úvěrů pochází především ze zahraničí. Možná jste už slyšeli pojem Finská půjčka. Nejedná se o oficiální název, ale je odvozen od to, že ve Finsku je jedna z prvních zemí, kde se tento trend rozšířil. Podle společnosti Ferratum Group to bylo kolem roku 2005. Možná také znáte asi nejznámější půjčku od Zaplo, která se pyšní reklamy s Ladislavem Hruškou..

krátkodobá půjčka

V České republice nejsou malé půjčky příliš omezené, ale od 1.12.2016 zpřísnila finanční správa pravidla pro jejich poskytování a každá společnost, která chce i nadále poskytovat zápůjčky musí složit jistinu minimálně 20 000 000 Kč. Každá země k regulaci přistupuje jinak.

Výhody krátkodobých půjček

Je velmi důležité si říci proč a kdy bychom si měli zažádat, co tím získáme. Taková krátkodobá půjčka se vyznačuje hlavně svou rychlostí. Peníze můžete mít na vašem bankovním účtě do několika minut. Další výhodou je to, že ji mohou získat i lidé, kteří by na bankovní půjčku neměli nárok. Například lidé s velmi nízkým příjmem jako jsou matky samoživitelky nebo důchodci. V některých případech ji může získat i člověk, který je nezaměstnaný. Pokud jste se dostali do registru dlužníků nebo nemůžete doložit příjem je pro vás krátkodobá půjčka to pravé. K vyřízení bude stačit pouze připojení k internetu, mobilní telefon a Občanský průkaz.

Nevýhody krátkodobých půjček

Jak se říká něco za něco. U půjček to není žádná vyjímka. Největší nevýhodou je mnohdy opravdu velmi vysoké RPSN a poplatky pokud se zpozdíte se splacením. Úroková sazba s porovnání s bankovními produkty je mnohonásobně vyšší, proto bychom po tomto řešení měli sáhnout jen zřídka.


Pro koho je krátkodobá půjčka vhodná

Především pro ty, kteří nemají možnost získat úvěr v bance a samozřejmě těm, které zaskočí nečekané výdaje.

 

Máte zájem o půjčku?

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © Microcredit.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.