Vzácná desetikoruna

Velmi vzácná desetikoruna, možná ji máte v kapse!

Většina lidí si myslí, že vzácné mince pochází pouze z minulých dob. Jednoduše řečeno ty, které již nejsou v oběhu desítky až stovky let. Ve skutečnosti tomu tak opravdu není. I dnes nalezneme mince, které mají vyšší cenu než je jejich nominální hodnota. Například na první pohled obyčejná desetikoruna z roku 1993 může mát hodnotu až 15 000 Kč. Předtím než poběžíte pro peněženku a budete jásat, že tuto minci z daného roku máte je důležité říci jaké náležitosti tato mince musí mít. Tato vzácná desetikoruna může být ve vaší peněžence.

Musí být ražena roku 1993, ale liší se od běžných desetikorun vyražených téhož roku na rubu menšími písmenky “KČ” a čára, která prostupuje přes písmena tvoří na písmenu “K” trojúhelník  a dotýká se horní části písmena “Č”. U Běžné 10 Kč prochází zmiňovaná čára středem písmen.

Jakou mám šanci, že tuto desetikorunu najdu?

Šance je bohužel velmi malá, protože bylo vyrobeno pouze 1000 kusů v mincovně v Hamburku.  Původně se tisícovka těchto mincí dostala do oběhu omylem a díky tomu a malému počtu jsou takto vzácné. Později téhož roku bylo vyraženo dalších 10 000 000 kusů, ale ty mají hodnotu pouze 10 korun.

Ještě bychom neměli opomenout ročník 2000 s motivem Petrova. Těch bylo vyrobenou pouze 25 000 kusů. Tato mince ve výborném stavu má cenu okolo 350 Kč

I přesto doporučujeme se vždy podívat až budete při nákupu platit. Nikdy nevíte, možná ji máte právě vy.

Zajímavost: nejdražší mince na světě Flowing Hair Liberty Dollar byla vydražena za neuvěřitelných 10 milionů dolarů (přibližně 250 milionů korun).

Máte nečekané výdaje a potřebuje pomoci – rychlá půjčka před výplatou

– až 10 000 Kč na 30 dnů

– bez náhledu do registru dlužníků

půjčka je vhodná pro klienty z nízkým příjmem: důchodce, maminky na mateřské dovolené i studenty vysokých a středních škol.

Nezávazná žádost až 300.000 Kč na 84 měsíců
Nezávazná žádost až 300.000 Kč na 84 měsíců
Vzácná desetikoruna
4.9 (97.5%) 8 hlasů

Další články