Vzácná desetikoruna

Velmi vzácná desetikoruna, možná ji máte v kapse!

Většina lidí si myslí, že vzácné mince pochází pouze z minulých dob. Jednoduše řečeno ty, které již nejsou v oběhu desítky až stovky let. Ve skutečnosti tomu tak opravdu není. I dnes nalezneme mince, které mají vyšší cenu než je jejich nominální hodnota. Například na první pohled obyčejná desetikoruna z roku 1993 může mít hodnotu až 15 000 Kč. Předtím než poběžíte pro peněženku a budete jásat, že tuto minci z daného roku máte je důležité říci jaké náležitosti tato mince musí mít. Tato vzácná desetikoruna může být ve vaší peněžence.

Musí být ražena roku 1993, ale liší se od běžných desetikorun vyražených téhož roku na rubu menšími písmenky “KČ” a čára, která prostupuje přes písmena tvoří na písmenu “K” trojúhelník  a dotýká se horní části písmena “Č”. U Běžné 10 Kč prochází zmiňovaná čára středem písmen.

vzácná desetikoruna

Jakou mám šanci, že tuto desetikorunu najdu?

Šance je bohužel velmi malá, protože bylo vyrobeno pouze 1000 kusů v mincovně v Hamburku.  Původně se tisícovka těchto mincí dostala do oběhu omylem a díky tomu a malému počtu jsou takto vzácné. Později téhož roku bylo vyraženo dalších 10 000 000 kusů, ale ty mají hodnotu pouze 10 korun.

Ještě bychom neměli opomenout ročník 2000 s motivem Petrova. Těch bylo vyrobenou pouze 25 000 kusů. Tato mince ve výborném stavu má cenu okolo 350 Kč


I přesto doporučujeme se vždy podívat až budete při nákupu platit. Nikdy nevíte, možná ji máte právě vy.

Zajímavost: nejdražší mince na světě Flowing Hair Liberty Dollar byla vydražena za neuvěřitelných 10 milionů dolarů (přibližně 250 milionů korun).

Máte nečekané výdaje a potřebuje pomoci – rychlá půjčka před výplatou

  • až 10 000 Kč na 30 dnů
  • bez náhledu do registru dlužníků
  • půjčka je vhodná pro klienty z nízkým příjmem: důchodce, maminky na mateřské dovolené i studenty vysokých a středních škol.
 

Máte zájem o půjčku?

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © Microcredit.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.