Finanční sektor nabízí mnoho druhů úvěrů. V tomto článku si vysvětlíme čím se jednotlivé služby liší, kdy je dobré sáhnout po půjčce a kdy bychom se jí měli naopak vyhnout. Zajímavé rady a tipy pro každého, kdo se chystá žádat o půjčku. Jaká společnost je pro nás nejlepší? Je lepší půjčka v bance a nebo mimo ni?

Půjčka v rodině

Pokud trpíte nedostatkem financí zkuste oslovit své nejbližší. Může to být rodina a nebo dobří přátele, ale buďte opatrní pohybujete se na tenkém ledě. Každému to nemusí být příjemné a raději si vybere nějakou bankovní a nebo nebankovní společnost. Na druhou stranu spoléháme na to, že, když požádáme rodinu nebudeme muset platit žádné poplatky a ani nás nečekají žádné sankce. Nemusí být naškodu nechat sepsat smlouvu o bezúročné půjčce. Doporučujeme ji použít hlavně v případě, že se chystáte půjčit kamarádovi. Je sice hezké, že ho znáte několik let, ale proč nemít jistotu toho, že vám splatí alespoň tolik kolik jste mu půjčili. Velmi často se stává, že se z nejlepších kamarádů stávají úhlavní nepřátelé, protože se ihned rozhádají jak jde o peníze. Obvykle je na místě pro dobrotu na žebrotu..

půjčka

Bankovní půjčka

V rodině jste neuspěli nebo jste zásadoví a nechcete si půjčovat od přátel? Nevadí, na to je zde bankovní úvěr. Stále více mladých lidí žije na dluh. Nejčastěji si půjčujeme na nový byt či dům, na automobil nebo na dovolenou v zahraničí. Velmi oblíbené jsou půjčky na bydlení. Bankovní společnosti se zaměřují na částky od 50 000 Kč až do několika milionů. Díky velké konkurenci a tomu, že do České republiky expanduje stále více bankovních společností můžeme získat mnohem výhodnější půjčku než tomu bylo kdysi. Vypůjčené finance můžete použít na co budete chtít. Úroková sazba začíná na 4%, což vypadá na první pohled velmi hezky, ale pozor. Banky často uvádějí od, ale “DO” už nezmíní. Vždy dostatečně prostudujte smlouvu než ji podepíšete. Pokud vám není něco jasné zeptejte a nebo vyhledejte odborníka.

Co budu potřebovat?

  • připravte si platný občanský průkaz
  • může být vyžadován druhý doklad totožnosti (pas, řidičský průkaz)
  • výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce
  • potvrzení o příjmu od zaměstnavatele

Počítejte s tím, že si vás banka velmi důkladně proklepne předtím než vám schválí úvěr. Klienti s nižšími příjmy jako jsou například důchodci a matky na mateřské dovolené většinou neuspějí, protože jsou pro danou společnost příliš velkým rizikem. Dále jsou prověřeny všechny bankovní nebankovní registry. Pokud nejsou “čisté” máte smůlu. Bohužel se stává, že stačí jedno opožděné splacení služeb za mobilního operátora a půjčka je zamítnuta.


Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčky mají v České republice poměrně pošramocenou pověst, ale divili by jste se kolik lidí využívá jejich služeb. Řada klientů si stěžuje, že tyto společnosti nejsou férové, ale ne vždy tomu tak je. Velmi důležitý je výběr toho správného poskytovatele. Také je velmi důležité o jak velkou sumu usilujete. Krátkodobou půjčku do 20 000 Kč můžete získat zcela zdarma pokud jste novým klientem. Této služby můžete u dané společnosti využít vždy pouze jednou. Doba splatnosti je zde obvykle do 30-ti dnů. Můžete si jej prodloužit, ale poplatky bývají tak vysoké, že se vyplatí si vzít raději dlouhodobou půjčku. Pozor si dejte na výši úrokové sazby a měsíční splátky. Ta by neměla být příliš vysoká, aby vás příliš nezatěžovala. Pozor na dluhovou past, ta nastává v případě, že má dlužník vyšší náklady než příjmy. Půjčkami se to snaží zachránit, ale ještě si přitíží.

Půjčka před výplatou

Jedna z nejoblíbenějších nebankovních úvěrů je právě půjčka před výplatou. Tu nejčastěji klienti využívají na pokrytí takzvaných nečekaných výdajů. Může to být rozbitý domácí spotřebič a nebo zaplacení školy v přírodě pro vaše děti. Tyto částky se pohybují v řádech stovek až několik tisíců, vždy několik dní před výplatou a právě proto by vám nemělo dělat problém následné splacení úvěru.

Krátkodobá půjčka bez doložení příjmu

Doložení příjmu může dělat řadě žadatelům velké potíže, a proto je právě půjčka bez doložení příjmu nejvyhledávanější frází v oboru úvěrů. Bohužel vás nepotěšíme. Půjčky bez příjmu byli v roce 2016 ještě možné nyní musí být příjem doložen, aby poskytovatelé mohli posoudit solventnost každého klienta. Doložení dokumentů nemusí být vyžadováno pouze tehdy pokud jste si již u dané společnosti nějakou půjčku bral/a v minulosti. Poslední možností je vyhledat soukromého investora, který tyto náležitosti vyžadovat nebude.

Půjčka bez registru

Dostat se do registru dlužníků a mít zde negativní záznam je jednodušší než si myslíte. Umocňujete to, že Češi jsou národem, který dělá vše na poslední chvíli a nebo až pět minut po dvanácté. Proto se dostáváme do problémů. V bance vám sice nepůjčí, ale půjčka bez registru je možná u nebankovních společností. Ačkoli do něj musí nahlížet i ony můžete dostat půjčku i přesto, že jste se v minulosti opozdili se splátkami.

Online půjčka

Online půjčky jsou novým standardem při poskytování této služby. Už se nemusíte tlačit ve frontě na poště nebo v bance. Nyní lze vše vyřídit z pohodlí vašeho pokoje. Budete k tomu potřebovat pouze počítač a nebo mobilní telefon s připojením na internet. Peníze jsou převedeny i hned po schválení na váš účet a vy je můžete ihned čerpat. Při stejném bankovním spojení je převod financí ještě rychlejší.

Půjčka pro podnikatele

Být podnikatele nemusí být žádný med jak si většina lidí myslí. Začátky jsou velmi těžké řada začínajících podnikatelů má tak vysoké náklady, že může na výplatu rovnou zapomenout. Až po několika letech se může byznys rozrůst a člověk začíná být úspěšný. K tomu jistě pomůže rychlá půjčka pro podnikatele.

 

Máte zájem o půjčku?

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © Microcredit.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.