Osobní bankrot

Jak vyhlásit osobní bankrot?

Už máte po krk všech dluhů a nezvládáte je platit? V tuto chvíli nastává jediné řešení a tím je osobní bankrot (insolvence). Není to nic jednoduchého pět let budete žít z minima a je nutné, aby jste zaplatili alespoň 30% veškerých svých dluhů. Ale po uplynutí této doby se zbavíte veškerých finančních závazků vůči všem společnostem. Další výhodou je, že tím dokončíte i exekuční řízení.

Co musím splňovat abych mohl vyhlásit osobní bankrot?

– během pěti let musíte uhradit alespoň 30% svých dluhů

–  je nutný stálý příjem

– musíte mít závazky alespoň ke dvěma věřitelům

– musíte být v prodlení se splátkou alespoň 30 dnů a nejste schopni dále splácet

– pokud dlužíte pouze jednomu věřiteli tak vám osobní bankrot soud bohužel nepovolí

OSVČ mají oddlužení o něco složitější. Věřitelé musí souhlasit s oddlužením pokud vaše dluhy vznikly z podnikatelské činnosti.

Kde a jak mohu o oddlužení požádat?

Návrh na povolení osobního bankrotu musíte podat na krajský soud (záleží na místě bydliště). Tento požadavek musí obsahovat více náležitostí například jak k vašemu úpadku došlo a je nutné, aby jste zde zmínili veškeré dluhy a závazky.

I manželé mohou požádat o insolvenci a to společně. V tomto případě je možné podat pouze jeden návrh.

půjčka bez registru

 Společnosti, které se zabývají oddlužením

Určitě jste už na mnoho nabídek narazili, ale dejte si velký pozor. Mnoho společností si účtuje za pomoc opravdu velké sumy. Netvrdíme, že nenajdete fér firmu, ale buďte opatrní. Je dobré zkusit neziskové organizace., které vám mohou pomoci zdarma.

půjčka na auto

Hledáte rychlý nebankovní úvěr?

půjčka před výplatou do výše až 10 000 Kč na 30 dnů. Bez náhledu do registru dlužníků SOLUS. Rychlé vyřízení celá žádost o půjčku není závazná. Vhodná pro občany na sociálních dávkách, studenty a nebo maminky na mateřské dovolené. Možnost prodloužení půjčky až o 60 dnů.

Nezávazná žádost až 300.000 Kč na 84 měsíců
Nezávazná žádost až 300.000 Kč na 84 měsíců
Osobní bankrot
4.9 (97.5%) 8 hlasů

Další články