Kdo opravdu půjčí peníze

Kdo opravdu půjčí peníze

Finanční potíže mohou zaskočit každého z nás, proto je vždy lepší myslet na zadní kolečka. Je dobré si odkládat alespoň 10% z měsíčního příjmu. V případě, že se rozbije domácí spotřebič a nebo budete muset zaplatit vaší ratolesti školu v přírodě bude se jistě taková “kasička” hodit. Tímto způsobem si můžete našetřit i na vysněnou zahraniční dovolenou a nebo na nový automobil. Řada lidí si chce danou věc koupit ihned a využívá nevýhodných půjček. Kdo opravdu půjčí peníze, když jste v nouzi? Je to banka, rodina a nebo soukromý investor?

Pomoc od rodiny a blízkých

Kam se obrátit, když nevyjdeme s výplatou nebo máme jiné finanční potíže? Jako první vás jistě napadne rodina. Samozřejmě je to individuální, vše záleží na tom jaké máte vztahy ke svým rodičům a jak se k nim chováte. Pokud bude vaše situace ojedinělá dostane se vám jistě pomoci. Bohužel existují jedinci, kteří naštěstí svoji matku nebo otce jen proto, aby od nich vyškemrali nějaké drobné do automatu nebo na alkohol. Nezneužívejte dobroty jiných. Stejně to platí u blízkých přátel.

Kdo opravdu půjčí peníze – Banka

Banky se snaží přesvědčit veřejnost, že půjčí každému, kdo si zažádá o úvěr. Ale realita je jiná. Šanci na úspěch mají pouze lidé, kteří jsou bezproblémoví. Co to znamená? Nejsou ve zkušební době, pracovní smlouvu mají sepsanou na dobu neurčitou, nemají negativní záznam v registrech dlužníků a jejich příjem je dostatečně vysoký. Lidé, kteří jsou v exekuci nebo insolvenci žádnou šanci nemají.

Kdo opravdu půjčí peníze – Nebankovní společnosti

Rychlá nebankovní půjčka je mnohem dostupnější a mohou ji získat i problémoví klienti, kteří jinde neuspěli. Problémem často není ani špatná platební historie žadatele. Nevýhodou jsou větší poplatky za poskytnutí a vedení.

Kdo opravdu půjčí peníze – P2P půjčky

Další alternativou jsou takzvané P2P půjčky, kde se fyzické osoby “investoři” skládají na občany, kteří potřebují půjčit.

Kdo opravdu půjčí peníze – Soukromí investoři

Nejrizikovější skupinou jsou soukromí investoři, kteří půjčují finance z vlastních zdrojů. Na druhou stranu je nezajímají žádné registry nebo to, zda jste v exekuci, ale rozhodně buďte při vybírání těchto nabídek opatrní.

Nezávazná žádost až 300.000 Kč na 84 měsíců
Nezávazná žádost až 300.000 Kč na 84 měsíců
Kdo opravdu půjčí peníze
3.5 (70%) 4 hlasů

Další články